LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Gdzie montuje się podjazdy dla niepełnosprawnych?

montaz podjazdow dla niepelnosprawnych

Spis treści

Za pomocą podjazdów osoby z niepełnosprawnościami, które korzystają z wózków inwalidzkich, mogą poruszać się znacznie łatwiej we własnym zakresie. Gdzie montuje się tego typu podjazdy najczęściej?

Jak zbudowane są podjazdy dla niepełnosprawnych?

Najczęściej podjazdy tego typu mają postać metalowych ramp, które montowane są bezpośrednio przy wejściach do budynków. Mogą być one również wykonane wewnątrz budynków, gdy jest to najlepszy sposób pozwalający na przemieszanie się osób z niepełnosprawnościami.

Drugim rodzajem podjazdów są podjazdy wykonane z materiałów takich jak beton czy kostka brukowa. Wymagają one bardziej skomplikowanego i czasochłonnego montażu, natomiast dobrze sprawdzają się wtedy, gdy konieczne jest wykonanie takiej konstrukcji na stałe.

W zależności do tego, jaki został wybrany podjazd dla niepełnosprawnych ceny tego typu konstrukcji oraz jej montażu będą się zmieniały. Wynoszą one zwykle od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, natomiast dłuższe, bardziej skomplikowane podjazdy mogą być już wydatkiem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Podjazdy dla niepełnosprawnych – gdzie są montowane?

Podjazdy dla osób niepełnosprawnych są instalowane w różnych miejscach, aby zapewnić osobom z niepełnosprawnością ruchową dostęp do budynków. Najczęściej umieszcza się je w poniższych typach budynków:

Budynki użyteczności publicznej

Podjazdy są instalowane w budynkach użyteczności publicznej, takich jak urzędy, szkoły, szpitale, biblioteki i muzea, aby zapewnić osobom niepełnosprawnym równy dostęp do usług i obiektów publicznych.

Budynki komercyjne

Montuje się je między innymi w obiektach takich jak centra handlowe, sklepy, kina, restauracje i teatry, aby osoby niepełnosprawne mogły łatwo z nich korzystać.

Budynki mieszkalne

Podjazdy dla osób niepełnosprawnych są instalowane w budynkach mieszkalnych, takich jak budynki wielorodzinne i domy jednorodzinne, aby umożliwić łatwe poruszanie się osobom niepełnosprawnym mieszkającym w tych budynkach.

Przestrzenie zewnętrzne

Rampy są instalowane na zewnątrz, na przykład w przestrzeniach takich jak parki, place zabaw i obiekty sportowe, dlatego mogą korzystać z nich również osoby z niepełnosprawnością.

Gdzie zamówić podjazd dla niepełnosprawnych?

Realizacją podjazdów dla niepełnosprawnych zajmuje się obecnie wiele firm, które mogą zapewnić swoim klientom kompleksową i fachową obsługę pod względem projektowania, montażu oraz konserwacji tego typu konstrukcji.

Gdy planuje się kupić podjazd dla niepełnosprawnych ceny zależne są przede wszystkim od konstrukcji oraz od długości podjazdu. Najlepiej zwrócić się do kilku firm, które zajmują się budową tego typu podjazdów, aby uzyskać dokładne wyceny.

Powiązane artykuły