LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Dlaczego warto analizować rankingi kont bankowych? / konta oszczędnościowe

Spis treści

W każdym bloku reklamowym, jaki emitowany jest w mass mediach, publikowane są spoty renomowanych banków i ich najlepszych ofert. Nic zresztą dziwnego, bo dzisiaj konkurencja na rynku usług komercyjnych tego rodzaju jest ogromna, a banki muszą walczyć o każdego klienta. Istotne jest też to, że Polacy stają się coraz bardziej wymagający i świadomi swoich potrzeb. Aby wybrać najlepszą  propozycję banku, konieczne staje się więc porównanie co najmniej kilku ofert.

Wzrasta świadomość finansowa Polaków

Każdego miesiąca banki publikują zestawienia najlepszych ofert. To odpowiedź na oczekiwania samych klientów, którzy stają się coraz bardziej wymagający. Polacy wreszcie zaczęli dbać o swoje pieniądze, w końcu mamy czym dysponować. Mamy świadomość konieczności bezpiecznego zarządzania finansami, chcemy również sprawnie pomnażać zgromadzone środki.

Coraz bardziej interesujemy się instrumentami inwestycyjnymi. Nadal jednak wybieramy te, które nie są obarczone ryzykiem inwestycyjnym. To zresztą dlatego konta oszczędnościowe stają się priorytetem, patrząc na atrakcyjne produkty banków, dzięki którym mamy gwarancję dodatkowego zarobku. Rankingi pozwalają zaś wybierać te, dzięki którym osiągamy największy zysk.

Lojalność wobec banku nie zawsze się opłaca

Jeszcze do niedawna Polacy interesowali się przede wszystkim ofertami, jakie proponowały banki, w których  posiadali już jakiś produkt. Pod tym względem wykazywaliśmy pełna lojalność. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Okazuje się, że najlepsze konta oszczędnościowe oferowane są nowym klientom, a współpraca z różnymi bankami w tym samym czasie nie jest niczym niezwykłym.

Rankingi ofert bankowych są tworzone właśnie po to, byśmy mogli dobierać propozycje zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami. Nie zawsze nasze oczekiwania spełnia bank, z którym nawiązaliśmy już współpracę.

Co znajdziemy w zestawieniach?

Rankingi wskazują różne konta oszczędnościowe, uwzględniając przy tym cechy, które dla indywidualnych klientów stają się priorytetem. W zestawieniach znaleźć więc można nie tylko wysokość oprocentowania w skali roku, ale również dodatkowe bonusy i ograniczenia, z którymi zmierzyć musi się inwestor.

Warto wziąć pod uwagę, że sytuacja na rynku produktów bankowych zmienia się bardzo szybko. W comiesięcznych zestawieniach w czołówce plasować się mogą zupełnie inne konta oszczędnościowe. Korzystny jest zaś fakt, że w dowolnym momencie z takich produktów można rezygnować albo zakładać ich dowolną liczbę. W tej kwestii nie istnieją żadne ograniczenia.

Oferta na miarę indywidualnych potrzeb

Pamiętajmy także o tym, że nie istnieje jedno najlepsze konto oszczędnościowe, które spełniałoby wymagania wszystkich potencjalnych inwestorów. Właśnie po to są rankingi, by każdy mógł wybrać konta oszczędnościowe na miarę swoich potrzeb, możliwości i oczekiwań. Zestawienia dają szansę na porównanie wszystkich propozycji różnych banków, co skraca czas, jaki trzeba poświęcić na wybór odpowiedniego produktu.

Powiązane artykuły