LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Jak działają profesjonalne firmy oddłużeniowe?

firma oddluzeniowa

Spis treści

Masz długi, które są trudne w uregulowaniu? W takim przypadku możesz skorzystać z usług firm oddłużeniowych, które specjalizują się w pomocy osobom z długami. Jakie usługi oferują? Przyglądamy się bliżej ich ofercie!

Firmy oddłużeniowe – czym się zajmują?

Profesjonalne firmy zajmujące się oddłużeniem, czyli pomagają swoim klientom w pozbyciu się długów różnego pochodzenia.

Oferują kompleksowe wsparcie w zakresie spłaty zadłużenia, między innymi dotyczące negocjacji, współpracują z wierzycielami oraz ochrony dłużników. Firmy te dążą do zmniejszenia ogólnej kwoty zadłużenia, łatwiejszego uregulowania zobowiązań oraz zabezpieczają klientów przed niekorzystnymi i nielegalnymi praktykami.

Osobom zamierzającym rozpocząć oddłużanie Katowice dają dostęp do firm, które specjalizują się w tym zakresie i zapewniają profesjonalną obsługę w tym obszarze.

Jakie usługi oferują firmy oddłużeniowe?

Firmy oddłużeniowe mogą zaoferować swoim klientom pełną gamę usług, do których zaliczane są głównie:

  • Konsultacja

Kiedy korzysta się z usług firmy zajmującej się oddłużeniem, zwykle rozpoczyna się od konsultacji. Podczas niej dłużnik omawia swoją sytuację finansową z pracownikiem firmy, w tym opisuje swoje długi, dochody i wydatki. Firma ocenia wtedy sytuację finansową klienta, aby ustalić, jak mu pomóc.

  • Analiza i opracowanie programu oddłużeniowego

Po ocenie sytuacji finansowej firma oddłużeniowa opracuje spersonalizowany program oddłużeniowy dostosowany do potrzeb dłużnika. Ten program może obejmować różne czynności, w tym spłatę zadłużenia w rozłożeniu na raty, konsolidację zadłużenia lub inne strategie, które pozbyć się długów.

  • Negocjacje z wierzycielami

Firma prowadzi również w imieniu klienta negocjacje z wierzycielami. Ich celem jest zawarcie ugody i łatwiejsze uregulowanie zadłużenia. Negocjacje te mogą obejmować zredukowanie kwoty długu, opracowanie planu spłaty.

  • Konsolidacja zadłużenia

Jednym ze sposobów pozbycia się narastających długów jest ich skonsolidowanie. Oferta ta polega na zaciągnięciu jednego, większego kredytu na poczet spłaty posiadanych długów, aby dzięki temu łatwiej je uregulować i płacić jedną, niższą ratę zamiast wielu rat. Do uzyskania kredytu konsolidacyjnego konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej.

  • Ochrona dłużnika

Ponadto firmy oddłużeniowe zajmują się ochroną dłużników, na przykład w przypadku prowadzenia działań windykacyjnych oraz komorniczych. Zapewniają wsparcie w razie naruszenia miru domowego, prywatności, zajęcia komorniczego przeprowadzonego niezgodnie z przepisami.

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Sp. z o.o.

  1. Glogera 4/4, 42-217 Częstochowa

Tel.: 883 615 777 / biuro@doboszkancelaria.pl

Powiązane artykuły