LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Jakie tapety nadają się do kuchni?

tapety kuchenne

Spis treści

Wybierając tapetę do kuchni, należy wziąć pod uwagę zarówno na jej estetykę, jak i praktyczność. Kuchnia to miejsce, w którym występuje wiele czynników niebezpiecznych, takich jak wilgoć, ciepło i tłuszcz, dlatego należy wtedy wybrać tapetę, która jest trwała, zmywalna i odporna na plamy. Na co warto się zdecydować? Oto nasze propozycje!

Tapeta winylowa do kuchni

Tapeta winylowa jest popularnym wyborem do kuchni ze względu na jej trwałość i łatwą konserwację.

Wykonana jest ona z materiału, który jest wodoodporny, plamoodporny i można go łatwo czyścić, ponieważ wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką. Tapety winylowe są dostępne w różnych wzorach, dzięki czemu można wśród nich znaleźć taką, która będzie pasować do stylu kuchni.

Tapety zmywalne

Także dostępne są tapety określane jako zmywalne. Charakteryzują się one większą odpornością, dlatego mogą bez problemów wytrzymać czyszczenie, na przykład można je lekko szorować lub myć łagodnym środkiem czyszczącym i wodą, aby usunąć plamy lub rozpryski tłuszczu.

Gdy chodzi o takie tapety design – https://designd10.pl/tapety jest zróżnicowany i można dobrać je do swojego pomysłu na wnętrze.

Tapety z efektem płytek

Tapeta z efektem płytek może naśladować wygląd płytek ceramicznych, tworząc dzięki temu stylową i opłacalną alternatywę dla tego typu materiału.

Takie tapety są łatwiejsze w montażu niż zwykłe kafelki i można je łatwo czyścić wilgotną ściereczką. Można znaleźć je w wielu wariantach wzorów płytek, na przykład mogą być to płytki cegiełki, wzory mozaik i motywy dekoracyjne.

Tapety o wzorze cegły lub kamienia

Tapeta dająca efekt cegły lub kamienia może nadać kuchni rustykalny wygląd. Te tapety wykonane są tak, aby prezentować wygląd prawdziwych cegieł lub kamieni w różnych kolorach, dlatego można także dostosować je do pomysłu na wnętrze.

Tapety we wzory o tematyce kuchennej

Kolejną propozycją są tapety o tematyce kuchennej, takimi jak owoce, warzywa, filiżanki do kawy, przybory kuchenne lub inne motywy inspirowane kuchnią. Te tapety mogą tworzyć zabawny dodatek do kuchni, a jednocześnie są praktyczne i łatwe do czyszczenia, jeżeli wykonane są z odpornych na plamy materiałów.

Tapety we wzory geometryczne

Wzory geometryczne, na przykład paski albo trójkąty, mogą stanowić nowoczesny i atrakcyjny wizualnie element na ścianach w kuchni. Warto zapoznać się z rożnymi motywami i dobrać takie, które pasują do kolorystyki i ogólnego stylu kuchni.

Wybierając tapetę do kuchni, należy zatem pamiętać o tym, by była ona wykonana z odpornego na uszkodzenia materiału, ale jednocześnie miała atrakcyjny wygląd. Dodatkowo ważne jest odpowiednie przygotowanie ścian przed nałożeniem tapety, aby uzyskać gładkie i trwałe wykończenie nawierzchni.

Powiązane artykuły