LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Kogo wybrać do sprawy karnej?

sprawa karna wybor adwokata

Spis treści

Osoby, które do tej pory nie miały do czynienia z prawem karnym nie zawsze wiedzą kogo wybrać do danej sprawy. Czy lepszy będzie radca prawny gliwice czy jednak warto byłoby się zdecydować na adwokata.

Czym zajmuje się adwokat?

Potencjalni klienci często kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego czym zajmuje się adwokat. Nie mieli nigdy do czynienia z osobami pracującymi w tej właśnie branży i dlatego trudno im ocenić który wybór będzie dla nich korzystniejszy. W sytuacji kiedy sprawa z którą dany klient się zgłasza dotyczy przede wszystkim prawa karnego lepiej jest wybrać adwokata. We wszystkich innych sprawach pomoże radca prawny.

Kiedy chcesz porady zgłoś się do…

Radca prawny to człowiek, który przede wszystkim udziela różnego rodzaju porad prawnych. Często też zajmuje się opracowywaniem projektów aktów prawnych i samym doradztwem. Jest to człowiek, który ma mniejszą wiedzę w danym dziale prawa niż adwokat, ponieważ najzwyczajniej w świecie się w nim nie specjalizuje. Radca prawny gliwice – https://klgkancelaria.pl/ jest więc człowiekiem, który ma określoną specjalizację, której się po prostu ściśle trzyma. Podobnie jest z adwokatem z tą różnicą, że ten zajmuje się konkretną gałęzią prawa. Są adwokaci którzy specjalizują się w prawie karnym czy też rodzinnym. W tej dziedzinie czują się najlepiej i taka opcja wydaje się im najkorzystniejsza dla nich.

A jak to jest z kosztami?

W przypadku radców prawnych wszystko zależne jest od tego w jakim mieście pracują. Im większe miasto tym stawka musi być bardziej konkurencyjna. Tym samym więc radca prawny nie może sobie pozwolić na wygórowane stawki. Stąd też bardzo często kształtują się one na poziomie od 100 do nawet 350 złotych. Wszystko zależne jest również od doświadczenia danego radcy prawnego. Zdarza się, że w Warszawie spotkanie konsultacyjne będzie nawet o 150 złotych droższe aniżeli w Katowicach czy innym mniejszym mieście.

Bezpłatna opcja też wchodzi w grę

Wielu obywateli nie wie, że każdemu z nich przysługuje darmowa pomoc prawna. Oznacza to, że są wyznaczone punkty w których można otrzymać nieodpłatną pomoc w trudnej sprawie. To samo tyczy się również osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze w Polsce. Wiele osób jednak nie korzysta z takiego prawa, ponieważ nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma w ogóle taką możliwość.

Czy warto korzystać z usług radcy prawnego?

Każdorazowo kiedy okazuje się, że dana osoba ma problemy natury prawnej czy to w życiu prywatnym czy też zawodowym istotne jest udanie się do specjalisty. W tym wypadku jest to radca prawny, który określić zgodność działań w życiu prywatnym i zawodowym.

Powiązane artykuły