LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Modna sypialnia

Spis treści

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To tam odpoczywamy po trudach każdego dnia i tam zaczynamy każdy nowy. Dlatego bardzo ważne jest, aby to wnętrze było urządzone wyjątkowo, ale przede wszystkim było wygodne i zapewniało zdrowy sen. Jakie trendy będą królować w sypialniach w nadchodzących sezonach?

Jak powinna wyglądać modna sypialnia?

Podobnie jak w poprzednich sezonach we wnętrzach królować będzie natura. Projektanci stawiają na drewno oraz płytki i panele je imitujące. W ten kierunek świetnie wpisują się też zielone ściany, wymagające pielęgnacji, czyli… gotowe panele z zielonego, prawdziwego mchu. Nie są to standardowe i łatwe w utrzymaniu panele, jednak są świetną alternatywą dla zwykłych, płaskich ścian i roślin doniczkowych. Obrośnięty mchem fragment ściany nad łóżkiem da nam poczcie bliskości z naturą i na pewno sprawi, że sen będzie jeszcze lepszy. Jeżeli chodzi o dekoracje, to ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się tzw. lasy w słoiku. Poza tym, że wyglądają pięknie i efektownie, to można je wykonać samemu, naprawdę niewielkim kosztem. Dla tych, którzy od lasu wolą powiew morskiego wiatru, projektanci proponują styl hampton. Jest to trend czerpiący ze stylu marinistycznego czy domków letniskowych. W takich wnętrzach mnóstwo więc będzie subtelnych szarości połączonych z błękitami i lazurem, dodatków z wikliny, rattanu, drewna i marokańskich wzorów. Taka sypialnia może więc przynosić na myśl delikatne, uspokajające i usypiające kołysanie się na morskich falach. Wszystkim, którzy wolą nieco ciemniejsze wnętrza, targi w Mediolanie proponują mocne i mroczne kolory, przede wszystkim szarości i butelkową zieleń przełamaną kolorowymi dodatkami.

Centrum pokoju do spania

W każdej sypialni, modnej, czy też nie, nie może zabraknąć miejsca na łóżko. To ono jest tutaj bowiem najważniejszym elementem wystroju. Sam jego wygląd i rozmiar powinien być dopasowany oczywiście do stylu wnętrza i jego powierzchni. Co najistotniejsze w tym meblu to oczywiście materac. Rynek oferuje nam naprawdę wiele rozmiarów, np. materac 90×200, ale także rodzajów wypełnień. Decydując się na materace do spania https://alvare.pl/, warto zasięgnąć opinii ekspertów, którzy doradzą, jaki będzie dla nas najodpowiedniejszy i najzdrowszy.

Powiązane artykuły