LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Postaw na dodatkową edukację

Spis treści

Osoby, które płynnie porozumiewają się w różnych językach, wzbudzają niekłamany podziw. Dołącz do nich i ty! Sądzisz, że to niemożliwe? Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach istnieją różne metody nauczania, dzięki czemu z pewnością znajdziesz tę, która jest „pisana” wprost pod ciebie. A na naukę przecież nigdy nie jest za późno…

Daj sobie szansę

Wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom, szkoły językowe oferują różnego rodzaju kursy dostosowane do poziomu zaawansowania, wieku, potrzeb i predyspozycji. Oferta jest rzeczywiście bardzo bogata. Tak dla przykładu jedna ze szkół języka angielskiego w Częstochowie oferuje kursy tradycyjne, przygotowujące do rozmów kwalifikacyjnych, audyty językowe opierające się na badaniu sprawności językowej, kursy przygotowujące do wygłaszania zagranicznych prelekcji i prezentacji oraz wykłady, które zawierają mnóstwo dodatkowych treści związanych z językiem obcym. Na samym początku warto więc zastanowić się, czego tak naprawdę chcemy się nauczyć, w jakiej skali oraz do czego dany język zamierzamy wykorzystać.

Czas na lepszą pracę

Badania prowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazały, że osoby posługujące się więcej niż jednym językiem zarabiają – niezależnie od wykształcenia i innych zdolności – rocznie przeciętnie 20 tysięcy dolarów więcej niż ci, którzy znają tylko język ojczysty. Podobny wynik badań uzyskano również w Szwajcarii, gdzie dwujęzyczność przynosi korzyści ekonomiczne nie tylko samemu pracownikowi, ale również firmie, która go zatrudnia. Żyjemy przecież w zglobalizowanym świecie i coraz więcej przedsiębiorstw rozwijając się, nawiązuje kontakty z klientami i kontrahentami z zagranicy. Jeśli nie umiesz się komunikować w języku obcym – a co za tym idzie, nie znasz danej kultury – sam siebie pozbawiasz szansy na lepszą pracę. Niezależnie jednak od tego, czy uczymy się dla siebie, czy dlatego że zmusiła nas do tego sytuacja, warto podjąć próbę i zrobić co w naszej mocy, żeby opanować język obcy.

Powiązane artykuły