LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Stoły ogrodowe – lepszy metalowy czy drewniany?

jaki stol wybrac

Spis treści

Najczęściej kupowane stoły ogrodowe to te wykonane z metalu oraz z drewna. Na jaki rodzaj mebla warto się zdecydować? Porównujemy ich zalety i wady!

Wybór stołu do ogrodu zależy od wielu kwestii, w tym osobistych preferencji, stylu, oczekiwanej trwałości i wymagań konserwacyjnych. Czy lepiej zdecydować się na stoły ogrodowe – https://hastegarden.pl/stoly-ogrodowe.php wykonane z drewna, a może z metalu?

Drewniane stoły ogrodowe

Drewniany stół ogrodowy może zaoferować poniższe zalety i wady:

  • Naturalna estetyka – drewniane stoły mają ciepły i naturalny wygląd. Świetnie można je łączyć się z różnymi stylami ogrodów, w tym tradycyjnymi, rustykalnymi, a nawet współczesnymi.
  • Możliwość malowania – drewno można łatwo pomalować, aby pasowało do kolorystyki innych mebli lub uzyskało określony wygląd w związku ze stylem ogrodu.
  • Konserwacja – drewniane stoły wymagają więcej konserwacji niż metalowe. Mogą wymagać okresowego bejcowania lub impregnowania w celu ochrony przed wilgocią, gniciem i uszkodzeniami UV. Regularne czyszczenie i okazjonalne odnawianie jest zatem konieczne, aby zachować ich wygląd.
  • Trwałość – trwałość drewnianych stołów może się różnić w zależności od rodzaju użytego drewna i jakości konstrukcji. Twarde drewno, takie jak drewno tekowe lub inne drewna egzotyczne, jest naturalnie odporne na próchnicę i owady, co czyni je świetnym wyborem do ogrodu. Z kolei miękkie drewno, na przykład drzew iglastych, będzie wymagać większej pielęgnacji i może być bardziej podatne na uszkodzenia w miarę upływu czasu.

Metalowe stoły ogrodowe

Natomiast metalowy stół ogrodowy ma następujące zalety i wady:

  • Nowoczesny wygląd – metalowe stoły często mają współczesny i elegancki wygląd, który dobrze sprawdza się w nowoczesnych lub minimalistycznych przestrzeniach ogrodowych.
  • Trwałość – metalowe stoły ogrodowe są na ogół trwalsze i solidniejsze niż stoły drewniane, zwłaszcza jeśli są wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, takich jak aluminium lub kute żelazo. Mogą wytrzymać różne warunki pogodowe i są odporne na gnicie i uszkodzenia spowodowane przez owady.
  • Brak potrzeby specjalnej konserwacji – stoły metalowe są zazwyczaj łatwiejsze w utrzymaniu. Zwykle wymagają jedynie regularnego czyszczenia w celu usunięcia brudu lub zanieczyszczeń, ale nie wymagają bejcowania i malowania, jak drewniane stoły.
  • Cena – zazwyczaj metalowe stoły ogrodowe są tańsze od stołów drewnianych, dlatego są one ekonomicznym wyborem.

Ostatecznie wybór między drewnianym a metalowym stołem ogrodowym zależy od osobistych preferencji, oczekiwanego stylu, miejsca jego ustawienia oraz budżetu. Warto zatem rozważyć powyższe czynniki, aby wybrać najlepszy stół ogrodowy!

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Powiązane artykuły