LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Jaką sukienkę wybrać na imprezę?

Spis treści

Każda dziewczyna przed wyjściem na imprezę wpada w szał poszukiwania idealnej kreacji. Wówczas szafa, pomimo, iż jest przepełniona, okazuje się zbyt mała. Warto więc wiedzieć, czym się kierować przy wyborze sukienki, aby nie ślęczeć godzinami nad garderobą.

Sukienki na imprezę najczęściej dzielą się na te, które są dłuższe i grzeczne, a także na te, które są znacznie bardziej odważne, a co za tym idzie – również krótsze. Strój powinno dostosować się pod względem miejsca i osób, z którymi będziemy spędzać czas. Zdecydowanie bardziej stonowaną kreację wybierzemy na imprezę biznesową, a odważniejszą na wyjście do klubu ze znajomymi.

Rodzaje sukienek imprezowych

Wśród najczęściej wybieranych sukienek na imprezę są: princeska, mała czarna, bombka. Każda z nich podkreśla konkretne walory sylwetki kobiet. Princeska kończy się tuż przed kolanem i jest minimalistyczna. Najczęściej w stonowanym kolorze. Wybierana jest do pracy w biurze bądź na przyjęcia biznesowe.

Mała czarna może być zarówno elegancka, jak i nieco bardziej odważna. Jej długość jest uzależniona tak naprawdę od fasonu i zastosowania. Do pracy będzie ugrzeczniona i o długości do kolan. Na imprezę firmową może być w pół uda, ale za to mieć odważniejszy krój. Natomiast na imprezę do klubu – opięta, o długości mini lub midi, z odkrytymi ramionami i uwidocznionym biustem.

Bombka to typ sukienki, w której część górna jest dopasowana, natomiast na dole jest zaokrąglona. Może być mocno rozbudowana, a to wszystko przez drapowanie. Najczęściej wybierają ją kobiety chcące uwydatnić swoje biodra.

Na sportowo na imprezę?

Sukienka sportowa rzadziej jest wybierana na imprezy w klubie lub firmowe. Przeważnie decydują się na nią kobiety, które wychodzą na kameralne spotkanie u znajomych bądź organizują przyjęcie u siebie w domu. Stroje sportowe są mniej oficjalne, ale często mogą się okazać nietrafione na bardziej eleganckie spotkania. Dlatego warto wybierać sukienki z krojem sportowym na rodzinne, przyjacielskie bądź inne bardzo nieoficjalne spotkania.

Powiązane artykuły