LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Czy warto inwestować w komputery używane?

Spis treści

Każdy kiedyś stanął przed dylemat: wybrać komputer używany czy nowy? Większość woli zakupić sprzęt z salonu słabszej jakości. Jednak coraz częściej kupujący decydują się na skorzystanie z urządzeń leasingowych o wyższych parametrach i znacznie niższej cenie niż rynkowa.

Komputery używane http://www.servecom.pl/sprzet-poleasingowy są atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają jakość produktów i stosunkowo niską cenę. Zwłaszcza, że sprzęt poleasingowy pojawia się na rynku w bardzo dobrym stanie, po wcześniejszej konserwacji.

Komputery brane w leasing są najczęściej na okres dwóch lub trzech lat, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. Po tym czasie są poddawane kontroli technicznej i wracają na rynek po znacznie niższej cenie niż nowy sprzęt od producenta. Firma po dwóch lub trzech latach wymienia urządzenia na lepsze modele.

Komputery poleasingowe mogą mieć widoczne ślady użytkowania. Najczęściej są to zadrapania, przetarcia bądź zarysowania na obudowie. Co więcej, przedsiębiorstwa zakupując sprzęt wybierają ten z najwyższej półki, który najczęściej nie jest dostępny na rynku dla przeciętnego użytkownika.

W efekcie tego, kupujący może nabyć urządzenia wysokiej jakości, względnie tanie, bez trwałych uszkodzeń technicznych. Do tego są to komputery o najwyższych możliwych parametrach. Często są nie tylko wystarczające, ale znacznie przewyższają oczekiwania nabywcy.

Dzięki temu sprzęt posłuży użytkownikowi przez długie lata, a w razie potrzeby może być on odsprzedany po wcześniej przeprowadzonej konserwacji i odrestaurowaniu komputera. Urządzenia poleasingowe mogą być wykorzystywane także na potrzeby mniejszych firm. Leasing pozwala na uniknięcie niepotrzebnych, dużych kosztów na zakup wyposażenia elektronicznego.

Komputery poleasingowe to sprzęt, który jest sprzedany na rynek przez duże firmy. Ma wysokie parametry techniczne, niskie użytkowanie i względnie niewielką cenę. Zainteresują się nim osoby mające spore wymagania do urządzeń elektronicznych.

Powiązane artykuły