LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Outfit dla kobiet o rudych włosach

Spis treści

Wesele, impreza czy większe wyjście – to tylko niektóre powody, które skłaniają kobietę do kupna nowej kreacji. Niezależnie od okazji każda z pań chce wyglądać zjawiskowo, ponieważ pomaga to budować poczucie własnej wartości i pewności siebie. Jednakże aby zadawać szyku, trzeba wiedzieć, że ubrania dobiera się nie tylko do sylwetki i urody, ale przede wszystkim do koloru włosów. Zatem przyjrzymy się dziś bliżej stylizacjom dla pań o ognistym temperamencie, czyli rudowłosym.

Typ urody a kolory

Rude włosy dobrze harmonizują z wieloma kolorami, jednak to czy postawimy na ich chłodne lub ciepłe odcienie powinno zależeć przede wszystkim od konkretnej barwy włosów. Kobiety o rudych włosach mają przeważnie ciepły typ urody charakterystyczny dla Wiosny i Jesieni. Dlatego należąc do pierwszej grupy postaw na ubrania w cieplejszej tonacji kolorystycznej, a przynależąc do drugiej skup się na bardziej nasyconych odcieniach.

Wyraziste podkreślenie

Z rudym kolorem włosów świetnie komponuje się nasycony odcień niebieskiego, przybliżony do granatowego lub kobaltowego. Barwy te niewątpliwie podkreślają urodę i dodają elegancji i klasy, zwłaszcza jeśli chodzi o sukienki koktajlowe. Dlatego też śmiało możemy po nie sięgać zarówno do pracy, jak i na co dzień.

Równie „twarzowymi” kolorami są pomarańcze i wszelkie ich odcienie, a także żółcie i czerwienie. Z tymi ostatnimi łatwo jednak przesadzić, więc najlepiej wybierać ich stonowane odcienie.

Podążając za modą

Kolor zielony od zawsze kojarzy się z rudzielcami, zresztą nie bez powodu, bo paniom o takich włosach wyjątkowo ten odcień pasuje. Ponadto w tym sezonie zieleń doskonale wpisuje się w modowe trendy. Jeśli więc chcesz wyglądać zjawiskowo i modnie, postaw np. na butelkową zieleń.

W stonowanych barwach

Włosy w kolorze rudym, jak mało które, świetnie komponują się z rzeczywistymi kolorami ziemi. Posiadaczki tej barwy włosów mogą postawić na kombinezon damski w odcieniach brązu, beżu lub kremowej bieli, która ładnie podkreśli wakacyjną opaleniznę.

Powiązane artykuły