LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Bolesne miesiączkowanie – jak sobie z nim radzić?

Spis treści

Zespół bolesnego miesiączkowania to schorzenie, na które cierpi bardzo wiele dziewcząt i kobiet. Skurcze macicy podczas miesiączek powodują ostry ból w dolnej części brzucha, który często promieniuje na plecy, nerki, nogi. Może także powodować biegunki, migreny, nudności, a nawet wymioty. Jak sobie radzić z bolesnym miesiączkowaniem?

Domowe sposoby na bolesny okres

Zacznijmy od tego, że przykładanie do brzucha słoika z gorącą wodą zawiniętego w ręcznik, czy polewanie podbrzusza bardzo ciepłą wodą nie jest dobrym sposobem. Faktycznie, może to przynieść chwilową ulgę, częściej jednak prowadzi do niebezpiecznych krwotoków. Ból zdecydowanie łatwiej zniwelować za pomocą tabletek przeciwbólowych. W wielu przypadkach pomaga też branie pigułek antykoncepcyjnych. Jednak chodzi tutaj o sposoby naturalne. Przede wszystkim… ruch! Ciężko jest się w tym okresie zmusić do aktywności fizycznej. Pobudza ona jednak krążenie w dole brzucha i zmniejsza ból. Regularne uprawianie sportu pomaga dotlenić organizm. Jeżeli nie uprawiasz regularnie sportu, zmuś się chociaż do intensywnego marszu w czasie miesiączki. Ulgę przynosi też ciepła (ale nie gorąca!) kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, które pomagają się odprężyć, a co za tym idzie – także łagodzą bolesne skurcze. Silny stres oraz nerwy zwiększają ryzyko występowanie i intensywność bóli miesiączkowych. Dlatego w tych dniach naprawdę warto się odprężyć, skorzystać ze sprawdzonych technik relaksacyjnych, np.: medytacji, jogi, tai-chi.

Leczenie pijawkami jako sposób na bolesne miesiączki?

Pijawki lekarskie posiadają wiele właściwości, w tym także przeciwbólowe i przeciwzapalne. A to właśnie reakcje zapalne i hormony powodują bolesne skurcze macicy. Ważne jest, że leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ lekarskimi można przeprowadzać dopiero po okresie menstruacyjnym. W jaki więc sposób pomagają? Ślina pijawek nie działa tak, jak tabletka przeciwbólowa – ekspresowo i doraźnie. Hirudoterapia niesie ze sobą korzyści długoterminowe. Regularne stosowanie pijawki lekarskiej jest sposobem na pozbycie się bolesnych miesiączek na dłuższy czas. A może nawet i na zawsze. Należy jednak pamiętać, ze zabieg trzeba wykonywać w gabinecie pod okiem doświadczonego lekarza lub hirudoterapeuty. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

Powiązane artykuły