LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Leczenie za pomocą hirudoterapii. Dlaczego warto?

Spis treści

Hirudoterapia jest jedną z najstarszych metod leczenia różnych schorzeń. Obecnie jej szerokie zastosowanie wraca jako kuracja profilaktyczna bądź wsparcie przy walce z ciężkimi, zaawansowanymi stadiami chorób, zwłaszcza układu krążenia i układu nerwowego.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami jest jedną z najstarszych i jednocześnie najskuteczniejszych metod prowadzenia terapii. Hirudoterapia jest przeznaczona dla każdego. Za skorzystaniem z tej metody leczenia przemawia przede wszystkim szerokie zastosowanie oraz wysoka skuteczność, nawet w przypadku chorób nowotworowych.

Właściwości lecznicze pijawek

Pijawki zawdzięczają swoje właściwości prozdrowotne hirudozwiązkom umiejscowionym w ich gruczołach ślinowych. Jest ich ponad 110, z czego nie wszystkie zostały rozpoznane i sklasyfikowane. Wśród nich znajdują się: hirudyna (działająca przeciwzakrzepowo), gilatyna (działająca antyprzerzutowo), hementyna (rozbijająca już powstałe zakrzepy) i aparyza (odpowiadająca za płynność i lepkość krwi).

Pozostałe hirudozwiązki przeciwdziałają nowotworom, mają działania przeciwbólowe oraz rozszerzają naczynia krwionośne. Substancje poprawiają również pracę poszczególnych układów, szczególnie krwionośnego i nerwowego.

Hirudoterapia – jak przebiega?

Terapię rozpoczyna się od pogłębionego wywiadu z pacjentem. Jeżeli przyjmowane leki bądź przechodzone choroby nie stanowią przeszkody do prowadzenia kuracji za pomocą pijawek leczniczych, wówczas prowadzone jest leczenie. Podczas zabiegu pacjent może stracić od 4 do 8 ml krwi. W zamian za to otrzymuje duże ilości prozdrowotnych substancji wspomagających pracę oraz terapię medyczną.

Hirudoterapia może trwać od 45 do 90 minut. Czas zabiegu jest uzależniony od pracy pijawki, warunków atmosferycznych czy ciśnienia krwi osoby poddawanej kuracji. Po każdej terapii pijawki są utylizowane, gdyż nadają się do jednorazowego użytku. Żyjątka są umiejscowione na ciele pacjenta w zależności od tego, jakie miejsca bądź układy mają być leczone.

Więcej na temat hirudoterapii, wykorzystania pijawek medycznych oraz rodzajów leczenia można przeczytać na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Powiązane artykuły