LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Maseczka z pijawek – naturalny kosmetyk dla naszej skóry

Spis treści

Zapewne nie raz widziałaś reklamę kosmetyków do twarzy i zapragnęłaś, by mieć równie piękną cerę jak modelki uśmiechające się z ekranu telewizora. Niestety cudowne specyfiki wcale nie są tak skuteczne, jak by się wydawało. Czy jest więc jakiś inny sposób, by nasza skóra promieniała blaskiem i była wolna od zmarszczek oraz przebarwień? Okazuje się, że tak!

Skąd upiększające działanie pijawek?

Nie mamy wątpliwości, że maseczki z pijawek rzeczywiście działają. Już wiele osób mogło przekonać się o tym na własnej skórze. Ale dlaczego właściwie tak się dzieje? Co sprawia, że skóra wygląda młodziej i bardziej promiennie?

Magia tkwi w hirudozwiązkach, znajdujących się w wydzielinie gruczołów ślinowych pijawek. Hialuronidaza, elastaza, kolagenaza – to tylko niektóre substancje. Zmniejszają one napięcie tkanki łącznej, by reszta składników mogła się swobodnie wchłaniać. Hirudozwiązki mogą wpływać na napięcie, ukrwienie i utlenowanie skóry. Poza tym w wydzielinie pijawek mamy także serotoninę, substancje przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne i lipidy. Dużą grupą są też kwasy fosfatydowe i wolne kwasy tłuszczowe.

Jak wygląda zabieg?

Początkowo pijawki przystawia się pacjentce w miejscu ewentualnych dolegliwości lub w okolicach wątroby. Takie leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) od razu poprawi nastrój i zdrowie. Po zabiegu z pijawek wyciskane są hirudozwiązki wymieszane z krwią. Taką papkę nakłada się na twarz pacjentki, a następnie zmywa po ok. 20 minutach.

Efekty maseczki widoczne są praktycznie natychmiast. Skóra jest bardziej gładka i rozświetlona. Wygląda wyraźnie młodziej. Dodatkowo zmarszczki są płytsze, a przebarwienia czy trądzik są mniej widoczne. Maseczka liftingująca polecana jest w przypadku problemów skórnych, takich jak trądzik, egzema czy przebarwienia. Sprawdza się także przy płytkich zmarszczkach. Poza tym pijawki bardzo często wykorzystywane są, by zredukować cellulit, pajączki naczyniowe czy wszelkie zmiany łuszczycowe. Dla utrwalenia efektów, warto powtórzyć zabieg przynajmniej dwukrotnie. Więcej informacji na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

Powiązane artykuły