LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Wampirzy lifting w wersji pijawkowej

Spis treści

Zapewne niektóre z Was kojarzą zabieg, jakim jest wampirzy lifting. Najogólniej rzec biorąc to wstrzykiwanie kobietom ich własnej krwi, zamiast botoksu. Można powiedzieć, że maseczka z pijawek działa na podobnej zasadzie. A czy efekty również są takie same?

Jak powstaje maseczka z pijawek?

Na początek pacjenci poddawani są zabiegowi hirudoterapii. Jest to leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami), wykorzystywane już od dawna w medycynie naturalnej. Pijawki przystawiane są na oczyszczoną skórę i wysysają krew pacjenta. Gdy już odpadną, wyciska się z nich krew, która pomieszana jest z drogocennymi hirudozwiązkami, które działają m. in. przeciwzapalnie, przeciwbólowo czy przeciwzakrzepowo. Wyciśniętą wydzielinę nakłada się na skórę twarzy i zmywa po ok. 20 minutach.

Jak działa maseczka z pijawek?

Właściwie już od razu po zabiegu skóra wygląda młodziej i bardziej promiennie. Zaczerwienienia znikają, a drobne zmarszczki i przebarwienia zostają zredukowane. Dlaczego tak się dzieje? Już samo przystawienie pijawek przynosi zaskakujące efekty. Jeśli hirudoterapeuta przystawi je w odpowiednim miejscu, zmniejszą ból i pomogą w regeneracji urazów. Ślina pijawek zawiera wiele drogocennych substancji, które działają leczniczo na naszą skórę. Wymienić tu można chociażby lipidy wraz z takimi hormonami, jak testosteron, estradiol, progesteron oraz kortyzol. Mają one właściwości regenerujące i odbudowujące. Maseczka składająca się z naszej krwi oraz wydzieliny pijawek wzmaga produkcję kolagenu. Związki przeciwzakrzepowe zawarte w ślinie tych żyjątek otwierają nasze naczynia krwionośne, ułatwiając wchłanianie się pozostałych, leczniczych substancji. W czasie takiego zabiegu otwierają się również pory, pozwalając na przeniknięcie składników mineralnych do skóry. Efektem maseczki jest więc poprawa ukrwienia i kolorytu skóry, wygładzanie zmarszczek, uelastycznienie skóry oraz poprawa jej napięcia, zmniejszenie widoczności przebarwień oraz wszelkich zmian trądzikowych.

Więcej o samym zabiegu oraz o hirudoterapii możecie przeczytać na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

Powiązane artykuły