LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Wybielanie zębów – obalamy mity

Spis treści

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu z nas. Współcześnie można go osiągnąć naprawdę na wiele sposobów. Jakie są najskuteczniejsze? Jaką metodę wybielania wybrać? Czy wybielające pasty naprawdę niszczą zęby?

Wybielające pasty do zębów – skuteczne czy szkodliwe?

Wybielać zęby można na wiele sposobów, również domowych. W aptekach i drogeriach kupić można wiele mniej lub bardziej skutecznych środków i żeli, które mają za zadanie uczynić nasz uśmiech śnieżnobiałym. Można się również posiłkować wybielającymi pastami do zębów. Czy faktycznie są one szkodliwe? Tak! Ale nie wszystkie. Wybielające pasty mają przede wszystkim wyższy wskaźnik RDA (informacja na opakowaniu), czyli wskaźnik ścieralności. Warto jednak wiedzieć, że im wyższe RDA, tym większa szansa nie tylko na wybielenie, ale także na zniszczenie szkliwa i doprowadzenie do nadwrażliwości. Ponadto takie pasty mogą poranić dziąsła. Lepiej więc zapłacić nieco więcej za pastę, której wybielająca moc leży nie w ścieralności, a w składnikach. W aptece za około 50 zł możemy kupić pastę zawierającą nadtlenek wodoru i nadtlenek kardamidu – substancji używanych w chemii gospodarczej czy rozjaśniaczach do włosów. Nieco droższe są pasty enzymatyczne, które rozpuszczają przebarwienia. Takich past używać można jedynie przez dwa tygodnie. Dentyści są w tym temacie raczej zgodni – nie ma past wybielających, są tylko takie, które pozostawiają złudzenie wybielenia. Wybielanie zębów najlepiej powierzyć stomatologom, np. stomatolog Radom https://koronadent.pl/.

Skuteczne wybielanie zębów

Dentyści oferują coraz to nowsze i skuteczniejsze sposoby na wybielanie zębów. Największą popularnością wciąż cieszą się nocne nakładki, które uznawane są za najbezpieczniejszą metodę. Jednak można uzyskać ekspresowy i długotrwały efekt za sprawą jednego zabiegu i utrwalania naświetlaniem. Natomiast wybielanie zębów Radom to innowacyjna metoda, która nie wymaga dodatkowego naświetlania. Do zabiegu używa się 40% preparatu. Wybielanie trwa godzinę, a efekt utrzymuje się nawet do 3 lat. Oczywiście o ile pacjent przestrzega diety i odpowiednio dba o higienę jamy ustnej. Po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć.

Powiązane artykuły