LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Nie bój się mówić!

Spis treści

Chyba każdy nieraz znalazł się w sytuacji, kiedy chciał coś powiedzieć po angielsku, ale nie mógł. Ze względu na lęk przed tym, że powiemy coś źle, że może słuchacz nie zrozumie i tylko się ośmieszymy. Ta bariera dotyczy większości osób, które uczą się języka obcego. Mimo że gramatykę mają opanowaną i słownictwo bardzo bogate, to jednak konwersacje nadal budzą strach.

Jak zacząć mówić po angielsku?

Najlepszą możliwością jest wyjazd do kraju, gdzie językiem urzędowym jest angielski, bo wtedy nie mamy innej możliwości niż posługiwanie się właśnie tym językiem. Jednak nie każdy może sobie na taki wyjazd pozwolić, nieraz ze względów zawodowych czy rodzinnych. Dlatego wtedy dobrym sposobem jest kurs językowy i nauczanie taką metodą, która skupia się wyłącznie na nauce mówienia. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/, ale również dla tych, którzy gramatykę mają opanowaną, ale wciąż boją się mówić. Na takich zajęciach lektor pomoże nam pokonać strach, a dzięki pracy w grupie, mamy możliwość konwersacji z różnymi ludźmi, co jest bardzo pomocne w przełamaniu swojego strachu. Z każdą godziną zajęć będzie coraz lepiej, aż w końcu bariera językowa zniknie.

Co jeszcze możemy zrobić?

Oczywiście kurs językowy to nie wszystko, w międzyczasie możemy ćwiczyć sami, a możliwości jest naprawdę wiele. Możemy zacząć otaczać się językiem angielskim na co dzień – zamiast filmów z lektorem, wybrać te w oryginale i zacząć słuchać radia. Da nam to możliwość nie tylko poznania słówek, ale też poznamy ich poprawną wymowę. Później będziemy mogli użyć zasłyszane zwroty w konwersacji.

O czym powinniśmy pamiętać?

Strach przed popełnieniem błędu jest najczęstszą przyczyną powstania bariery językowej, przede wszystkim dlatego, że popełnienie błędów jest rzeczą ludzką. Wpadki zdarzają się nam nawet wtedy, gdy używamy swojego ojczystego języka, więc jeśli powiemy coś źle w obcym języku, to świat się przez to nie zawali. Z czasem nasze wpadki językowe staną się zabawnymi wspomnieniami, którymi będziemy się dzielić ze znajomymi.

Powiązane artykuły