LIFESTYLE NEWS

- lifestyle blog -

Jakie strzykawki stosuje się w urządzeniach laboratoryjnych?

strzykawki laboratoryjne

Spis treści

Stosowanie urządzeń laboratoryjnych wymaga niekiedy wykorzystania strzykawek. Jakie z nich najczęściej używane są podczas pracy w laboratoriach?

Jakie zastosowanie mają strzykawki w laboratoriach?

Strzykawki są powszechnie stosowane w laboratoriach. Przeznaczone są one do prowadzenia wielu procesów związanych z prowadzonymi badaniami, eksperymentami. Jakie zastosowanie mają strzykawki do urządzeń laboratoryjnych?

  • Hodowla komórkowa – strzykawki są używane w hodowli komórkowej do dozowania pożywek, przenoszenia komórek i pobierania próbek.
  • Iniekcja – strzykawki służą do wstrzykiwania płynów, takich jak leki lub środki kontrastowe w celach badawczych lub diagnostycznych.
  • Transport i odmierzanie płynów – strzykawki laboratoryjne służą do dokładnego odmierzania i przenoszenia cieczy. Są powszechnie stosowane w różnych technikach analitycznych.
  • Przygotowanie próbki – ponadto strzykawki służą do pobierania i dozowania próbek do różnych rodzajów analiz.

Jakie strzykawki używane są w laboratoriach?

Obecnie w laboratoriach wykorzystuje się zróżnicowane strzykawki do urządzeń laboratoryjnych, które dobierane są zależnie od prowadzonych czynności.

Wybierając strzykawki do użytku laboratoryjnego, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak rodzaj prowadzonych czynności, objętość cieczy, wymagana dokładność oraz kompatybilność strzykawki.

Bardzo często jako strzykawki do urządzeń laboratoryjnych wykorzystywane są te wykonane ze szkła, ponieważ charakteryzują się one wysoką wytrzymałością i trwałością, a także mogą być używane wielokrotnie, co przekłada się na niższe koszty związane z prowadzonymi czynnościami. Strzykawki szklane mogą być poddawane procesom czyszczenia oraz dezynfekowania, dzięki czemu zapewniają zawsze odpowiednią czystość.

Również wykorzystuje się strzykawki plastikowe, które najczęściej używane są jako jednorazowe, dzięki czemu nie ma potrzeby ich czyszczenia. To przekłada się również na ich większą sterylność, natomiast stosowanie takich strzykawek jest związane z wyższymi wydatkami.

Gdzie kupować strzykawki do urządzeń laboratoryjnych?

Aktualnie strzykawki do urządzeń laboratoryjnych są sprzedawane przez wielu dostawców, którzy zaopatrują laboratoria na terenie całego kraju.

Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z konkretnej oferty zawsze rekomenduje się porównanie ze sobą różnych typów strzykawek i dostosowanie ich do konkretnych wymagań. Również należy porównać oferty pomiędzy firmami pod względem kosztów związanych z zakupem niezbędnego sprzętu, co pozwoli na znalezienie go w najniższych cenach.

Powiązane artykuły